Сторінка архієрея

Mитрополит Донецький і Маріупольський ІларіонСтраницаУкраинская Православная Церковь, Донецкая епархия

Mитрополит Донецький і Маріупольський Іларіон (Роман Васильович Шукало)

Статус:
Действующий
Дата рождения:
03.05.1951
День тезоименитства:
03 Ноября
Диаконская хиротония:
15.02.1981
митрополитом Херсонським і Одеським Сергієм (1990, Петровим)
Иерейская хиротония:
24.10.1982
митрополитом Львівським і Тернопільським Миколаєм (+1984, Юриком)
Постриг совершен:
22.09.1991
Архиерейская хиротония:
29.09.1991
Володимирський собор м. Києва
Светское образование
Львівський сільськогосподарський інститут
Київська сільськогосподарська академія
Духовное образование
Одеська духовна семінарія (1984)
Московська духовна академія (1991)

Места служения

с 1996-09-12 по текущий день
Донецкая епархия, митрополит епархии

Биография

Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон (Роман Васильович Шукало) народився 3 травня 1951 року у Львові.

1968 року був зарахований до Львівського сільськогосподарського інституту, після закінчення якого навчався в аспірантурі Київської сільськогосподарської академії, захистив кандидатську дисертацію. Викладав у Вишнянському сільськогосподарському технікумі у Львівській області.

1980 року вступив до Одеської духовної семінарії. Через рік був хіротонісаний у сан диякона і направлений до кафедрального собору в ім’я святих Петра і Павла, що у Ворошиловграді (нині Луганськ).

1983 року відбулася священицька хіротонія.

У 1984 році закінчив Одеську духовну семінарію.

З 1987 року служив у Свято-Миколаївському соборі міста Старобільська Луганської області.

1987 року зарахований до Московської духовної академії.

1989 року був возведений у сан протоієрея.

22 вересня 1991 року відбувся чернечий постриг протоієрея Романа з нареченням імені Іларіон, на честь преподобного Іларіона, схимника Печерського. 27 вересня того ж року був возведений у сан архімандрита.

У 1991 році закінчив Московську духовну академію.

29 вересня 1991 року хіротонісаний у єпископа Івано-Франківського і Коломийського.

У квітні 1992 року призначений на Херсонську кафедру.

23 листопада 1995 року був возведений у сан архієпископа.

12 вересня 1996 року призначений на Донецьку кафедру. З 1997 по 2007 рр. тимчасово керував також і Горлівською єпархією.

23 листопада 2000 року возведений у сан митрополита.

29 вересня 2010 року Указом Предстоятеля Української Православної Церкви удостоєний права носіння другої панагії.

Рішенням Священного Синода від 14 червня 2011 року включений до складу постійних членів Синоду Української Православної Церкви (ЖУРНАЛ №46).